<

NN Grup İçin Adria’nın Tartışılamaz Yeri

NN Grup İçin Adria’nın Tartışılamaz Yeri

NN Grup olarak onca karavan şirketi arasından Adria’yla çalışmak için birçok nedene sahibiz. Bu yüzden önce dünyada karavan denilince aklımıza neden Adria geldiğine açıklık getirmeye karar verdik. Çağın çok ötesinde bir tasarıma sahip Adria karavanlarını daha yakından tanımaya hazır olun… Adria 1965 senesinde Slovenya’nın Novo Mesto kentinde Adria 375 modeli çekme karavanını üreterek küçük ama bugün sadece Avrupa’nın değil tüm Dünya’da öncü karavan şirketlerinden birisi olmasını sağlayacak adımı atmıştı. Tabii bu tek bir karavanla sınırlı kalmayacak bir adımdı. Adria 375 karavanı İsveç pazarında kendisine alıcı bulacak kadar iyi bir başlangıç sağlayınca karavan modellerinin ardı arkasın kesilmeden gelmeye başladı tabii.

Karavan Sektöründe Dünya Markası Haline Gelen Adria

Markalaşma faaliyetlerine 1978’de “Blue Band” çekme karavan modelinin tüm Avrupa’daki satışları büyük bir patlama gösterdi. Hemen ardından çok da ara vermek istemeyen Adria 1982’de ilk moto karavanını piyasaya sundu ancak bu kez bunu Adria değil Adriatik ismini kullanarak yapmayı tercih etmişti. 1986’da günümüz Adria logosunun ilk halini taşıyan bir çekme karavan daha üretti. Yine uzunca bir ara verdikten sonraysa ilk camper karavanını 1995 senesinde çıkartarak Avrupa’da öncü bir karavan satıcı olmasına katkı sağlayan adımlardan birini daha atmış oldu. Takip eden 1996 senesinde Adria Mobil olarak var olmaya devam etti. Böylece Adria karavan tutkunları için yepyeni bir dönemin kapılarını aralamış oldu. Günümüzde de ilgi gören bir moto karavan olan Coral serisini ilk göz ağrısı 1998’de yeni döneme damgasını vuran bir karavan oldu. 7 sene boyunca karavanlarıyla büyük bir ses getiren Adria, 2005’te yine Slovenya Novo Mesto’da olmak üzere yeni nesil bir fabrikanın temellerini attı. Yine 5 yıllık bir uyum sürecinin ardından, karavan hastalarını tam anlamıyla yeni nesil bir karan olan Sonic moto karavanla tanıştırdı. 2015 senesindeyse sektörde 50. Yılını devirmesinin şerefine Silver Collection adıyla tamamen özel bir seriyi karavan piyasasına sundu.

Çekme Karavan ve Moto Karavanlarıyla Fransız Markasına Dönüşmesi

Artık tüm Avrupa’da karavan denilince akla Adria’nın geldiği bir döneme girilmişti. Bunu fark eden bir Fransız şirketler topluluğu olan Trigano, 2017’de Adria’yı kendi bünyesine katarak Fransız markası haline getirdi. Ayrıca artık bir Slovenya markası olmayan Adria’nın yönetimi ve fabrikasının yeri olduğu gibi bırakılarak üretimde sorun çıkmasının önüne geçilmiş oldu. Ancak Fransız yöneticiler, markada kendilerinden bir şeyler olmasını istedikleri için 2019’da tasarımıyla tamamen lüks bir araç haline getirilen Astella çekme karavanını dünyayla tanıştırdı. Hemen ertesinde 2020 senesine damga vuran yeni nesil dizayna sahip çekme karavan Adora, moto karavan olan Matrix ve Coral sevenleriyle buluşturuldu.

Neden Adria’yı seçtik?

Her yeni karavan modeli Avrupa ülkelerinde Adria’nın kendine yeni bir yer daha edinmesi için imkân sağladı. Böylece 55 yıllık bir zamanda adını tüm dünyaya duyurmayı başardı. Durum böyle olunca NN Grup’un Türkiye pazarına Adria karavanlarıyla girmeye karar vermesi kaçınılmaz bir durum oldu. Her kesime hitap eden karavan modelleriyle NN Grup ve Adria olarak sizi en iyisiyle tanıştırmak için yola çıktık. Neden Adria’yı seçtiğimizi artık daha iyi anlayacaksınızdır diye umuyoruz. Şimdi yeni bir başlangıç yaparak karavanlarımızın dünyasına adım atma sırası sizde…

Önerilen Başlıklar
“Karavan Nedir?” Sorusuna Cevap

“Karavan Nedir?” Sorusuna Cevap

Fransızca kökenli  bir kelime olan karavan sözlükte 'Bir otomobilin arkasına takılan, hem taşıt hem konut olarak kullanılan üstü kapalı araç' olarak geçse de her yeni dönemde ve her farklı kitlede birden fazla anlam edinmişti. Haliyle "Karavan Nedir?" diye sorduğumuzda karşılık bulan cevaplar şöyle bir araştırma gerektirdi. Biz de dedik ki he döneme şöyle bir değinip geçmiş olalım. Böylece aklınızda her dönem için bir fikir oluşmuş olsun madem... 

Köpeğinizle Kamp Yapmanın Rehberi

Köpeğinizle Kamp Yapmanın Rehberi

En iyi arkadaşınla kamp yapmak hayattaki en büyük zevklerden biridir. Yeni yerler keşfetmekten ve yıldızlı bir gecede kamp ateşinin yanında uyumaktan daha iyi bir şey yoktur. Kamp yapmak her şeyden uzaklaşmak demektir ama bu dört ayaklı arkadaşınızı evde bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. Aslında, köpeğinizle kamp yapmak, evde çok uzun süre kapalı kaldıklarında biraz egzersiz yapmaları için harika bir yoldur. İşte köpeğinizle nasıl kamp kuracağınıza ve ilgili herkes için bir geziyi nasıl başarılı kılacağınıza dair bazı harika ipuçları.